KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872075
nr 1487 2075
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
"Snö på gården". Signerad. Akvarell, 28x22 cm, yttermått inklusive ram: 38x31 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 19:56:45
22/8 18:36:19
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg